Dijital Strateji

Marka ruhuna uygun dijital stratejiler üretiriz.

Rekabetin en yoğun yaşandığı dijital dünyada ön plana çıkmak ve güçlü bir marka haline gelebilmeniz için markanıza uygun dijital stratejiler üretiyoruz.

Araştırmalarımızı, analizlerimizi ve içgörü üretimlerimizi markanın ruhuna uygun, hedef kitlenin kolay fark edebileceği doğrultuda hazırlıyoruz.

Tatilsepeti sosyal medya hesap yönetimi.

Problem:

İçerikler her mecrada aynı paylaşılıyordu, rakipler dahil tatil hesapları birbirine çok benziyor ve aynı karmaşada iletişim yaparken birbirinden ayrışmıyordu.

Çözüm:

Her mecranın ruhuna uygun içerik stratejisi hazırladık. Mecraları kendi içlerinde de yine özelliklerine göre ayırıp paylaşımlarımızı bu ayrıma göre yaptık.

Daha rafine ve temiz bir Instagram hesabı oluşturduk. Kampanya, duyuru gibi içerikleri storyden paylaşıp süreli kampanyaları, turları ve otelleri öne çıkardık.

Twitter’dan şikayetleri dinledik, eğlenceli gifler paylaştık. Facebook’ta satış odaklı kampanya içerikleri hazırladık.

Bir yıl içerisinde mevcut takipçi sayımızda %120 artış sağladık.

Dardanel, dondurulmuş gıda gölge marka projesi.

Problem:

Hazır ve dondurulmuş gıdalar potansiyel tüketiciler nezdinde algısal olarak insanlara lezzetli ya da doyurucu gelmiyordu.

Bu algıyı kırmak ve satın alma motivasyonu ile penetrasyonunu artırmamız gerekiyordu.

Çözüm:

Hedef kitlemizin dijital dünyada yakından takip ettiği ve yoğun şekilde etkileşime geçtiği bir içerik türü olan ‘’foodporn’’ akımı özelinde Dardanel dondurulmuş gıda ürünlerinden yaratılan tarifler hazırladık.

Dijital dünyada tarif ve foodporn içeriklerin ana tüketim mecrası haline gelen Instagram’da @dardanel_lezzeti adında gölge bir marka yarattık.

Özel fotoğraf ve video tarif çekimleri ile birlikte üretmiş olduğumuz lezzetli ve cazip tariflerimizi bu platformda yayınlayarak hem Instagram’da potansiyel müşterilerimiz, hem de halihazırdaki mevcut müşterilerimizle etkileşime geçtik.

Gölge markamız sadece 1 yılda, 16.000 takipçi sayısına ulaşarak geniş kitleler üzerinde bilinirlik yarattık.

Akabinde Instagram’da yaratmış olduğumuz dünyayı ve tariflerimizi www.dardanellezzeti.com sitemize taşıyarak Google’da tarif arayan internet kullanıcılarının da karşısına çıktık.

Şenocak Derin Dondurucu ve Soğutucu 2017 – 2018 Slogan.

Problem:

Her marka derin dondurucunun birbirine çok benzemesi, ayırt edici çok fazla özelliğinin bulunmaması, Şenocak markasının tüketici nezdinde çok bilinmemesi başlıca problemlerdendi. 

Çözüm:

Dijital dünyada derin dondurucu aramaları ve derin dondurucuda saklanabilen ürünlerin arama hacimlerini araştırdık. 80’e yakın ürün üzerinden en çok arananları seçtik.

Enginarın en çok arandığı Mayıs, palamutun en çok arandığı Kasım ve çileğin en çok arandığı yaz aylarında kullanıcıların karşısına hem dijitalde, hem de TV’de çıktık.

Böyle farklı dönemlere ait 8 saniyelik 10 adet TVC ürettik. Şenocak arama hacmini 5 katına çıkardık.

Derin dondurucu, tazelik ve saklama kelime aramalarında insanların karşısına organik olarak çıktık.

Şenocak Derin Dondurucu ve Soğutucu gölge marka projesi.

Problem:

Derin dondurucu kullanım alanları ve faydaları noktasında potansiyel müşteriler yeterince bilgiye sahip değiller.

Çözüm:

Mutfakta vakit geçiren anne ve diğer kadınların dijital dünyada tükettiği içeriklerin başında yemek tarifleri ve pratik bilgiler geliyor.

Bizler de hedef kitlemizin sıklıkla aradığı pratik tarif ve bilgilerin doğal içerikler olarak yer aldığı bir platform yarattık.

İnternette en çok aranan sebze ve meyvelerden yola çıkarak ilgili zamanlarda, ilgili konularda içerikler ürettik. Bu içerikleri platformumuz www.hesaplitazelik.com’da yayınladık.

Bir yılın sonunda sıfır reklam ile ayda ortalama 40.000 görüntülemeye ulaştık.

Üyeleri arasında Unilever, Nestle ve Ülker gibi markaların da bulunduğu Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği’ne ait çorba içeriklerinin paylaşıldığı gölge marka.

Problem:

Hazır çorba kadın hedef kitlenin aklında sağlıksız bir intiba çiziyor ve insanların mesafeli davranmasına neden oluyor.

Çözüm:

Hazırladığımız sosyal medya stratejisi ve içeriklerle hazır çorba özel yeni bir kavram ile gölge marka yarattık.

ÇABUK ÇORBA.

Hazırladığımız sosyal medya strateji ve içerikler ile negatif algıyı çok hızlı bir sürede kırdık ve bu şekilde ev hanımlarının mutfaklarına girme konusunda önyargıları ortadan kaldırdık.

Sıfırdan başladığımız sosyal medya hesapları kısa sürede 500.000 takipçili, hemen herkesin beğenerek takip ettiği organik bir markaya dönüştü.

Efes Pilsen, Bomonti, Efes Malt gibi Efes markalarını seven kullanıcıların attığı postların toplandığı bağımsız platform.

Problem:

Alkol yasası sebebiyle bütün kurumsal ve kampanya sitelerini kapatan Efes Pilsen markalarının dijital görünürlüğünün düşmesi.

Çözüm:

Gölge marka olarak Enfesbiran’ı yarattık ve geliştirdik.

Marka olarak sosyal medyada paylaşılan keyifli anların derlenip toparlandığı her bir post’un Google tarafından indekslendiği ve bu sayede 80.000 olumlu içeriğin Google tarafından bulunduğu organik bir yapıya imza attık.

Bayi/distribütör ve alkollü içki ruhsatına sahip satış noktalarına özel portal.

Problem:

Çıkan alkol kanunuyla birlikte Efes Pilsen’in son tüketiciye ulaşabileceği bir mecra kalmadı. Sadece tedarik zincirlerine özendirici olmamakşartıyla tanıtım yapabilirdi.

Çözüm:

Tekel bayilerine yönelik eğitim içeriğide olan bir dijital sadakat portalı geliştirdik. Tüm web ve mobil tabanlı cihazlardan ulaşılabilir bir sistem yazdık. Bayiler izledikleri videodan, okudukları içerikten ve verdikleri siparişten puan kazanabilecekleri bir sistem yarattık.

Topladıkları puanlarla site içinde bulunan teknoloji, kırtasiye ve benzeri ürünleri satın alarak değerlendirebilecekleri bir altyapı sunduk.